Na czym polega optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych?

Optymalizacja w takim kontekście oznacza działania, które prowadzone są bezpośrednio na stronie internetowej, a co za tym idzie wpływające na jej budowę, treść i strukturę. Stronę można optymalizować poprzez modyfikację treści, aby zwrócić szczególną uwagę na frazy wykorzystywane przy prowadzeniu kampanii oraz zmiany w kodzie strony, które to nie mają bezpośredniego wpływu na wygląd strony.

Optymalizacja treści

Działania zmierzające do przeredagowaniem lub zredagowaniem odnowa treści serwisu internetowego, by była optymalna dla wyszukiwarek internetowych.

Optymalizacja kodu i struktury

Działania w dużej mierze niewidoczne dla przeciętnego użytkownika strony, mające jednak wpływ na jej indeksowanie i klasyfikacje w wyszukiwarkach.

SEO... Optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych

seo szczecin

SEO to skrót pochodzące z ang. search engine optimization, czyli optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych. To jeden z procesów wykorzystywanych w marketingu internetowym zmierzający do osiągnięcia jak najwyższej pozycji w tzw. wynikach organicznych wyszukiwarek internetowych. W polskiej terminologii występuje rozróżnienie pomiędzy pozycjonowaniem (ang. off-page) a optymalizacją stron (ang. on-page), choć często wyrażenia te mogą być używane zamiennie.

Pozycjonowanie Stron Internetowych

Dobry serwer

Prędkość ładowania strony jest bardzo ważna. Nie mając dobrego hostingu, twoja strona będzie powolna i uciążliwa dla klientów. Będzie też mniejsze prawdopodobieństwo dobrego pozycjonowania, ponieważ algorytmy wyszukiwarek mogą nie odnaleźć zbyt powolnej strony.

Bezpieczeństwo

Każda strona internetowa powinna być szyfrowana certyfikatem SSL, co zabezpiecza dane klientów i przebiegu transakcji. Strony szyfrowane certyfikatami oznaczone są zieloną kłódką i są wyżej pozycjonowane przez wyszukiwarki.

Promocja

Utworzenie strony to dopiero początek, należy pokazać internautom, że ona istnieje. Dlatego też aby zaistnieć w sieci należy wykorzystać reklamy w portalach branżowych, mailingi czy reklamę kontekstową.

Zasady dobrego pozycjonowania stron www

  • Dobra Strona WWW

    Proces pozycjonowania strony należy zacząć od sprawdzenia czy mamy dobrze zrobioną stronę internetową, czyli taką, na której znajduje się wartościowa treść, gdzie są dobrze skonstruowane linki, meta tagi (czyli opisy, tytuły i słowa kluczowe), wezwania do akcji itp. Jeśli wszystko jest w porządku to Jesteśmy w 100% gotowi do tego, by pokazać ją światu.

  • Dodanie strony do katalogu Google

    Pierwsza rzecz jaką trzeba zrobić po postawieniu dobrej strony, to dodanie adresu URL (WWW) do katalogu Google. Dziwisz się, że Twojej strony internetowej nie można znaleźć w wyszukiwarce, nawet po wpisaniu własnej domeny. Dzieje się tak dlatego, że nie jest ona dodana do wyszukiwarki. Ale to już nie problem, zrobimy to za ciebie. Kiedy strona zostanie już zgłoszona, trzeba będzie poczekać kilka dni, aż pracownicy Google ją zweryfikują i zaakceptują.

  • Dobranie słów kluczowych

    Kiedy już strona jest widoczna w wyszukiwarce, trzeba sprawić żeby jak najwięcej osób mogło ją odnaleźć – po różnych słowach kluczowych. Jak to działa w praktyce? Należy zrobić wstępna analiza słów kluczowych tzn. sprawdzić za pomocą jakich słów klienci szukają podobnych usług i wybrać spośród nich te, które dają szansę w miarę szybko się wypozycjonować. Google często zmienia swoje algorytmy co ma na celu dążenie w kierunku wartościowej treści. Co to oznacza w praktyce? Największy sekret Google jest taki, że … po prostu lubi wartościowe strony, czyli takie, gdzie się coś dzieje i kiedy treść jest robiona z głową. Nie można zapomnieć o tym, że nawet jeśli uda się osiągnąć wysokie miejsce w wyszukiwarkach, to nie oznacza to, że już zawsze będzie ono wysokie. Aby utrzymać pozycję strona musi być często aktualizowana i mieć bardzo dużo treści, aby pokonać konkurencję. To już twoje zadanie, aby o to zadbać.

Menu
Paste your AdWords Remarketing code here